o mnie.jpg

Pozwól, że się przedstawię. Nazywam się Aleksandra Wilk i jestem zarówno właścicielką Studio Pilates w Pełni, jak i nauczycielką Pilates w Warszawie. W swoją pracę wkładam całe serce, co mogą potwierdzić moi podopieczni. Pilates to moja pasja i sposób na życie. Pragnę podzielić się z Tobą moją wiedzą i być przewodnikiem na drodze rozwoju Twojego ciała, ale również umysłu, ponieważ Pilates to coś więcej niż płytka praca nad mięśniami.

Moja droga instruktorska zaczęła się w szkole Open Mind. To tam zgodnie z wizją Bogny Janik uczyłam się jak profesjonalnie pracować z własnym i cudzym ciałem. Cieszę się, że właśnie w tym miejscu odbyłam pierwsze szkolenia, ponieważ jestem osobą unikającą schematów, a Open Mind podąża właśnie moim tokiem myślenia. Na przestrzeni 9 miesięcy zdobywałam szeroką wiedzę z zakresu pracy na macie (zarówno bez, jak i z małymi sprzętami Pilates), ale także wiedzę teoretyczną z zakresu anatomii, biomechaniki i fizjologii człowieka.

Samo szkolenie jest tylko kroplą w morzu pracy, jaką należy wykonać, by zostać nauczycielem Pilates z prawdziwego zdarzenia. Szkolenia dają narzędzia, które mogą oszlifować diament, ale nie muszą. Oszlifują, jeśli człowiek podejmie się setek godzin praktyki własnej oraz z podopiecznymi, ale także wielu godzin obserwacji, jak pracują inni trenerzy oraz poddania się lekcjom prywatnym u najlepszych nauczycieli. Właśnie podążając tą drogą poznałam Agatę Grzebiela Correia, moją mentorkę, która przez ponad rok była moją nauczycielką, a w między czasie również przełożoną oraz wsparciem na wielu płaszczyznach. Dziś kontynuuję to, co ona zaczęła w Polsce i jestem dumna, że moje Studio ma korzenie u tak genialnej trenerki, jaką jest Agata.

Kwalifikacje

 • Open Mind Pilates Small Equipment Instruktor

 • Open Mind Pilates MAT I

 • Open Mind Pilates Intermediate

 • Medical Pilates Reformer

 • Medical Pilates MAT I, II, III

 • Medical Pilates - Pilates w wadach kręgosłupa, kolan i klatki piersiowej

 • Open Mind Trener Terapeuta specjalność Dno Miednicy

 • Stretching - Harmonia Ruchu

DSC00827-Edit.jpg
DSC00960-Edit.jpg
 

Przeszłość sportowa

Przez całe moje życie przewijały się różne dyscypliny sportu. Od dziecka angażowałam się w różne aktywności oddając temu całe serce. Już jako kilkuletnia dziewczynka uczęszczałam na zajęcia taneczne i byłam częścią lokalnej grupy. Lubiłam występować i choć były to występy na małą skalę, zawsze dodawały mi wiatru w skrzydła. W późniejszym okresie pojawiły się również elementy akrobatyki, która była spełnieniem nastoletnich fascynacji stretchingiem. W wieku 15 lat moja ścieżka powędrowała w zupełnie inną stronę, mianowicie dołączyłam do klubu biegowego. Pod okiem fantastycznej trenerki Grażyny Kowiny-Świderek spędziłam tam cztery niezwykle kształtujące mój charakter lata. To bieganie pokazało mi jaką siłę ma konsekwencja i upór w dążeniu do celu. Nauczyłam się, że ciało ma większe możliwości niż może nam się wydawać. Poznałam smak porażki i zwycięstwa, łzy smutku i szczęścia. Dowiedziałam się, gdzie są granice rozsądku i jak ważne poza samym treningiem są kwestie odżywiania, regeneracji, ale też doskonalenia innych umiejętności. Moje największe osiągnięcia należą do startów na ogólnopolskich biegach ulicznych, z których uzbierałam całkiem pokaźny karton pucharów i medali, a część wygranych nagród jest ze mną do dziś. 

Moją karierę biegową przerwała operacja kości piętowej, co uniemożliwiło mi tak intensywne treningi. Przez kolejne lata biegałam jedynie rekreacyjnie, a jednocześnie rozpoczęła się moja fascynacja fitnessem. Pojawiły się regularne treningi grupowe, ale też siłowe z wolnymi ciężarami. Poznałam też wtedy Pilates, choć początkowo był on tylko miłym dodatkiem.

 

Prawdą jest, że człowiek dopiero, kiedy na własnej skórze poczuje jak to jest stracić zdrowie, wróci po rozum do głowy. Tak było też ze mną. Nie ukrywam, że kiedyś byłam osobą ignorującą wszelkie sygnały swojego organizmu. Musiałam sama zrozumieć, że wszystko ma swoje granice, a o siebie trzeba dbać w szczególności. Nie jesteśmy nieśmiertelni, choć często tak nam się wydaje. W momencie, kiedy zdecydowałam się postawić na swoje zdrowie, swoją uwagę przeniosłam na Pilates. To właśnie ta forma ćwiczeń była jednym z elementów, który złożył się na mój powrót do zdrowia. Wyciszyłam swój organizm i zrozumiałam, co jest dla mnie ważne. Moja miłość do techniki Pilates rosła niesłychanie szybko, a kiedy "naprawiłam" siebie, w końcu odzyskałam porzucone marzenie, by przekazywać moją pasję i umiejętności innym.


Ewa Gut-Pasikowska

Ponad połowę swojego życia – aż 13 lat - spędziłam w krakowskiej szkole baletowej. Z sukcesem obroniłam dyplom i zdobyłam tytuł „zawodowy tancerz – choreograf”. Pod koniec edukacji w szkole baletowej w wyniku kontuzji kręgosłupa trafiłam za namową fizjoterapeuty na zajęcia Pilates i bardzo szybko zakochałam się w tej formie sportu. Od 7 lat aktywnie uczęszczam na treningi. W międzyczasie postanowiłam stanąć po drugiej stronie barykady i doskonalić się również jako Instruktorka. Brałam udział w szkoleniach takich jak:

 • OM Pilates Mat I – Open Mind School

 • OM BOSU – Open Mind School

 • MAT I,II,III – Medical Pilates School

 • Reformer I,II,III -   Medical Pilates School

 • Pilates w wadach kręgosłupa, kolan i klatki piersiowej – Medical Pilates School

 • Pilates w wadach postawy i schorzeniach kręgosłupa – Movimento Pilates Studio

 • Jak ruchem pomóc współczesnemu człowiekowi – Harmonia Ruchu

 • Stretching – Harmonia Ruchu

 • BLACKROLL Trainer Education

42834244_308040286652675_2354721476503928832_n.jpg

Prywatnie jestem absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na co dzień pracuję w korporacji. Za cel postawiłam sobie, by w wolnym czasie prowadzić zajęcia i pokazywać innym jak wiele dobrego może wnieść w życie technika Pilates. Bazując na zdobytej wiedzy i własnym doświadczeniu pragnę poprawić ogólne samopoczucie zapracowanego człowieka i być przewodnikiem ku poprawie jakości życia.

IMG-6952.jpg

aleksandra folta

Jestem absolwentką wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Przez dziesięć lat życia trenowałam siatkówkę i byłam dumną reprezentantką, a zarazem kapitanem młodzieżowej kadry Polski oraz zawodniczką klubu Impel Wrocław, grającego w najwyższej lidze siatkarskiej w Polsce. Poważne kontuzje stawu kolanowego, z którymi walczyłam kilka lat, wykluczyły mnie z zawodowego sportu. Dzięki temu odkrywałam pilatesowy świat, który pochłonął mnie bez reszty.  

Wciąż staram się poszerzać swoje kompetencje i odkrywać nowe ścieżki Pilatesu. Ukończyłam takie kursy jak: 

 • Pilates Intensive Course Level I (szkoła My Pilates Methods)

 • Pilates Intensive Course Level II (szkoła My Pilates Methods)

 • Pilates & Magic Circle

 • Pilates & Ball

 • Reformer Repertour 

 • Studio On The Mat

 • CP Fitness - Powrót do formy po porodzie

Dwukrotnie brałam udział w Pilates International Conference, na których zajęcia prowadzili nauczyciele Pilatesu klasycznego z całego świata.

Każde szkolenie to nowy warsztat, nowe doświadczenia i masa wiedzy, która przekłada się na pracę z ciałem i kształtuje świadomość własnego ciała. To, co daje mi największą satysfakcję w pracy na macie, to zadowolenie Klientów, których krok po kroku uczę na czym polega Pilates. 

IMG_6538.JPG

mASHA zHUK

Jedna z czołowych pierwszych solistek Polskiego Baletu Narodowego. Urodziła się w Rosji. Ukończyła szkołę baletową w Krasnodarze i została solistką Krasnodarskiego Teatru Baletu pod dyrekcją Jurija Grigorowicza. W 2007 r. związała się z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, gdzie występuje w całym klasycznym i współczesnym repertuarze.