o mnie.jpg

Pozwól, że się przedstawię. Nazywam się Aleksandra Wilk i jestem zarówno właścicielką Studio Pilates w Pełni, jak i nauczycielką Pilates w Warszawie. W swoją pracę wkładam całe serce, co mogą potwierdzić moi podopieczni. Pilates to moja pasja i sposób na życie. Pragnę podzielić się z Tobą moją wiedzą i być przewodnikiem na drodze rozwoju Twojego ciała, ale również umysłu, ponieważ Pilates to coś więcej niż płytka praca nad mięśniami.

Moja droga instruktorska zaczęła się w szkole Open Mind. To tam zgodnie z wizją Bogny Janik uczyłam się jak profesjonalnie pracować z własnym i cudzym ciałem. Cieszę się, że właśnie w tym miejscu odbyłam pierwsze szkolenia, ponieważ jestem osobą unikającą schematów, a Open Mind podąża właśnie moim tokiem myślenia. Na przestrzeni 9 miesięcy zdobywałam szeroką wiedzę z zakresu pracy na macie (zarówno bez, jak i z małymi sprzętami Pilates), ale także wiedzę teoretyczną z zakresu anatomii, biomechaniki i fizjologii człowieka.

Samo szkolenie jest tylko kroplą w morzu pracy, jaką należy wykonać, by zostać nauczycielem Pilates z prawdziwego zdarzenia. Szkolenia dają narzędzia, które mogą oszlifować diament, ale nie muszą. Oszlifują, jeśli człowiek podejmie się setek godzin praktyki własnej oraz z podopiecznymi, ale także wielu godzin obserwacji, jak pracują inni trenerzy oraz poddania się lekcjom prywatnym u najlepszych nauczycieli. Właśnie podążając tą drogą poznałam Agatę Grzebiela Correia, moją mentorkę, która przez ponad rok była moją nauczycielką, a w między czasie również przełożoną oraz wsparciem na wielu płaszczyznach. Dziś kontynuuję to, co ona zaczęła w Polsce i jestem dumna, że moje Studio ma korzenie u tak genialnej trenerki, jaką jest Agata.

Kwalifikacje

  • Open Mind Pilates Small Equipment Instruktor

  • Open Mind Pilates MAT I

  • Open Mind Pilates Intermediate

  • Medical Pilates Reformer

  • Medical Pilates MAT I, II, III

  • Medical Pilates - Pilates w wadach kręgosłupa, kolan i klatki piersiowej

  • Open Mind Trener Terapeuta specjalność Dno Miednicy

  • Stretching - Harmonia Ruchu

DSC00827-Edit.jpg
DSC00960-Edit.jpg
 

Przeszłość sportowa

Przez całe moje życie przewijały się różne dyscypliny sportu. Od dziecka angażowałam się w różne aktywności oddając temu całe serce. Już jako kilkuletnia dziewczynka uczęszczałam na zajęcia taneczne i byłam częścią lokalnej grupy. Lubiłam występować i choć były to występy na małą skalę, zawsze dodawały mi wiatru w skrzydła. W późniejszym okresie pojawiły się również elementy akrobatyki, która była spełnieniem nastoletnich fascynacji stretchingiem. W wieku 15 lat moja ścieżka powędrowała w zupełnie inną stronę, mianowicie dołączyłam do klubu biegowego. Pod okiem fantastycznej trenerki Grażyny Kowiny-Świderek spędziłam tam cztery niezwykle kształtujące mój charakter lata. To bieganie pokazało mi jaką siłę ma konsekwencja i upór w dążeniu do celu. Nauczyłam się, że ciało ma większe możliwości niż może nam się wydawać. Poznałam smak porażki i zwycięstwa, łzy smutku i szczęścia. Dowiedziałam się, gdzie są granice rozsądku i jak ważne poza samym treningiem są kwestie odżywiania, regeneracji, ale też doskonalenia innych umiejętności. Moje największe osiągnięcia należą do startów na ogólnopolskich biegach ulicznych, z których uzbierałam całkiem pokaźny karton pucharów i medali, a część wygranych nagród jest ze mną do dziś. 

Moją karierę biegową przerwała operacja kości piętowej, co uniemożliwiło mi tak intensywne treningi. Przez kolejne lata biegałam jedynie rekreacyjnie, a jednocześnie rozpoczęła się moja fascynacja fitnessem. Pojawiły się regularne treningi grupowe, ale też siłowe z wolnymi ciężarami. Poznałam też wtedy Pilates, choć początkowo był on tylko miłym dodatkiem.

 

Prawdą jest, że człowiek dopiero, kiedy na własnej skórze poczuje jak to jest stracić zdrowie, wróci po rozum do głowy. Tak było też ze mną. Nie ukrywam, że kiedyś byłam osobą ignorującą wszelkie sygnały swojego organizmu. Musiałam sama zrozumieć, że wszystko ma swoje granice, a o siebie trzeba dbać w szczególności. Nie jesteśmy nieśmiertelni, choć często tak nam się wydaje. W momencie, kiedy zdecydowałam się postawić na swoje zdrowie, swoją uwagę przeniosłam na Pilates. To właśnie ta forma ćwiczeń była jednym z elementów, który złożył się na mój powrót do zdrowia. Wyciszyłam swój organizm i zrozumiałam, co jest dla mnie ważne. Moja miłość do techniki Pilates rosła niesłychanie szybko, a kiedy "naprawiłam" siebie, w końcu odzyskałam porzucone marzenie, by przekazywać moją pasję i umiejętności innym.